Przygotowania do wyprawy Fawcett’a

24 Maj 1924


W końcu towarzystwo Royal Geographical Society zdecydowało się zaakceptować plany kolejnej ekspedycji. Zdecydowałem się wybrać jedynie ludzi, którym ufam, dlatego oprócz dwóch Brazylijczyków, którzy dołączą do nas w Cuiabá, zabieram ze sobą swojego syna Jacka oraz jego bliskiego przyjaciela Rimmela Raleigha. Po siedmiu ekspedycjach do brazylijskich dżungli, gdzie dwie z nich były dedykowane odnalezieniu zaginionego miasta ‘Z’, jestem pewien, że tym razem nie wrócę z pustymi rękoma.

Percy Harrison Fawcett

Na szczęście towarzystwo zdecydowało się wesprzeć nas dodatkowym sprzętem wartym ponad 100 funtów, takim jak teodolit, sekstant, aneroid oraz kompasy. Wszystkie te przedmioty przydadzą się nie raz, wygląda na to, że nawet towarzystwo coraz bardziej wierzy w powodzenie naszej misji, co jest niesamowitym osiągnięciem. Musimy jeszcze przygotować jedzenie w puszkach, siatki na komary, oraz wiele innych przydatnych przedmiotów, zanim wyruszymy do Ameryki.

Wszystko zostało zaplanowane, wyruszymy na osłach na północ od Cuiabá i skierujemy się w kierunku Paranatinga, następnie udamy się w dół tej rzeki na kajakach. Potem wyruszymy przez Xingu w kierunku Araguaia, w ten sposób dotrzemy do Carskiego fortu przy Tocantins. Ostatecznie wypłyniemy w Barra Rio Grande na rzece Sao Francisco. To, co muszę jeszcze zrobić, to przygotować Jacka, a potem jego przyjaciela, którego spotkamy w New Jersey przed wyruszeniem do Brazylii, na wszystkie ekstremalne widoki i rzeczy, których doświadczą w dżungli. Sam byłem świadkiem, jak mężczyźni, z którymi służyłem na wojnie, drżeli z przerażenia niczym dzieci, pod ciężarem tego dzikiego środowiska.

Jack Fawcett

Od momentu, gdy odkryłem pierwsze ślady, tajemniczej cywilizacji w głębi samej dżungli i przeczytałem Manuskrypt 512 napisany przez João da Silva Guimarães, jestem pewien, że musi tam być. Miasto ‘Z’ od wielu lat niepokoi moje myśli, czas najwyższy położyć temu kres. Czas udowodnić wszystkim, że miałem rację przez te wszystkie lata. Czas, na największą przygodę mojego życia.

3 komentarze

 1. Michał
  Styczeń 17, 2019

  Kiedy przewidywana premiera? Czy Portal planuje wystartować z preorderem? Pozdrawiam

  • Mystery Teller
   Styczeń 18, 2019

   Premiera planowana jest na marzec. Tak, planujemy przeprowadzić przedsprzedaż Niesamowitych Opowieści.

 2. Kubaturus
  Styczeń 16, 2019

  Już nie mogę się doczekać!

Brak możliwości komentowania.