Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite

Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite to drugie duże rozszerzenie do gry Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie. Dodatek ten wymaga podstawowej wersji gry do rozgrywki. Składa się na niego kampania podzielona na pięć scenariuszy, oraz dwa scenariusze niezależne, nowe talie kart, postacie i mechaniki.

Premiera: 25 kwietnia 2019!

Przekonaj się sam, jakie zmiany wprowadza rozszerzenie!Komponenty w pudełku

Pudełko z Niesamowitymi Opowieściami to całe bogactwo komponentów – w sumie 7 scenariuszy, całe talie kart, stosy znaczników i żetonów, księga paragrafowa kampanii oraz instrukcja, a także kowe kafle planszy!


Tryb horroru

Dodatek wprowadza też zupełnie nowy, wyjątkowy tryb horroru. Pozwala on na rozgrywkę na zupełnie nowym poziomie i zwiększa regrywalność scenariuszy znanych z Przygód na Przeklętej Wyspie. Ponadto w Opowieściach Niesamowitych przyjdzie nam korzystać ze wsparcia nowych postaci niezależnych – Pomocników, którzy towarzyszą nam w przygodach zarówno w Kampanii jak i trybie Horroru. Kiedy nasza postać umrze lub oszaleje (a szaleństwo to nowy sposób na „śmierć” postaci, wprowadzany przez dodatek), możemy wybrać jednego z dostępnych Pomocników i obrócić jego kartę na drugą, grywalną stronę. Tym samym zyskujemy nową postać do gry, a utrata jednej z postaci nie musi oznaczać końca naszej rozgrywki. Nie traktuj jednak tej zasady jako zbytniego ułatwienia… przetrwanie w trybie horroru wymaga niezwykłej determinacji…

A jeśli którejś z twoich postaci zdarzy się oszaleć, możesz mieć pewność, że powróci ona, by siać zamęt i utrudniać twój postęp za pomocą nowych kart Przygód Szaleństwa.


Wciągająca kampania „Zaginione Miasto Z”!

Robinson Crusoe: Opowieści Niesamowite zawiera kampanię zatytułowaną Zaginione Miasto Z, która składa się z 5 następujących po sobie spraw, tworzących jedną większą całość.

Opowieści Niesamowite to pierwsze rozszerzenie do Robinsona Crusoe, które wprowadza prawdziwe wybory fabularne, zawarte w księdze paragrafów. Sprawia to, że opowiadana historia staje się jeszcze bardziej bogatsza, żywa i interaktywna. W trakcie kampanii przyjdzie ci podejmować wybory w księdze paragrafowej, która rozwijać będzie przed tobą mroczną opowieść Pułkownika Fawcetta i jego ekspedycji.

Całą kampanię będzie można rozegrać wiele razy, za każdym razem podejmując inne wybory i poznając inne konsekwencje swoich decyzji. Ponadto cała kampania może zakończyć się zwycięstwem, lub porażką… ale czy uda ci się wygrać za pierwszym podejściem?

Rozegranie każdego scenariusza zajmie ci około godziny lub dwóch, Każdy z nich składa się z tej samej liczby rund, które trzeba będzie dobrze przemyśleć i zoptymalizować.


9 nowych postaci!

W Opowieściach Niesamowitych do grona postaci Robinsona Crusoe dołączy aż 9 nowych osób. Postacie te są przygotowane specjalnie pod rozszerzenie i umożliwiają wykorzystanie nowe, specjalnej mechaniki horroru. Wykorzystując mechanikę horroru możesz włączyć nowe postacie do rozgrywki w scenariusze z podstawowej odsłony gry Robinson Crusoe!

Wśród nowych postaci spotkasz między innymi:

Ann Gillespie (psycholożka)

Ann jest wybitną profesjonalistką w swoim fachu i posiada umiejętność Terapia, która pozwala odrzucać należące do dowolnej postaci karty Stanów. Stany to nowe i bardzo paskudne efekty, które wprowadzają do rozgrywki Opowieści Niesamowite. Trudno się ich pozbyć, a zdolność Ann jest jedną z najpewniejszych i najbezpieczniejszych metod, warto więc zadbać o jej bezpieczeństwo podczas wyprawy wgłąb dżungli.

Roger Kimbsy (oficer)

Roger to wojskowy z krwi i kości, doświadczony weteran. Posiada umiejętność Wspomnienia, która pozwala na stałe zwiększyć poziom broni. Ze względu na ciągłe zagrożenie, w jakim znajduje się cała ekspedycja, i ograniczoną ilość czasu, zdolność oficera Kimbsy’ego, która dodatkowo eliminuje ryzyko porażki, jest niezwykle przydatna.

Joachim Glenn (doktor)

Dr Glenn zna się na leczeniu jak nikt inny, a jego umiejętność Kuracja będzie w stanie uratować życie niejednemu podróżnikowi. Poświęcenie żetonów determinacji w zamian za odzyskanie jednego punktu życia brzmi zbyt niewiarygodnie, aby było prawdziwe, ale takim właśnie talentem wykazuje się doktor Joachim. Do twoich usług.

Pozostałe postacie

Ponadto wśród postaci będą znajdować się jeszcze Misjonarz ze zdolnością Krzewiciel (umożliwia leczenie dzięki eksploracji i odnajdywaniu totemów), Kolekcjonerka ze zdolnością Mistyczny Rytuał (która pozwala nam dobierać nowy rodzaj kart tajemnic – Zwoje), Bogaczka, której zdolnością są Ukryte Zapasy (która pozwala szybko zwiększać stan swoich zasobów), oraz kilka innych postaci, które na razie niech pozostaną niespodzianką!


Nowa talia wydarzeń!

Wydarzenia stworzone na potrzeby kampanii są z nią niezwykle ściśle powiązane. Każde z nich będzie nie lada wyzwaniem dla naszych poszukiwaczy przygód. Wszystkie ociekają wręcz klimatem, ale nie godzi się zdradzać więcej szczegółów na ich temat – niech pozostaną niespodzianką.

Ponadto sam tryb horroru posiada swoje wydarzenia, które wprowadzają atmosferę grozy do każdej rozgrywki w Robinsona Crusoe. Mogą sprawić, że postacie zaczną tracić nad sobą kontrolę lub popadną w istne szaleństwo. Może się okazać, że z ciemności zaatakują bestie, na które nie działa zwykła broń… Wydarzenia będą miały ogromny wpływ na nasz poziom poczytalności i będą często sprawiać, że postacie będą wpadać w Paranoję. Paranoja to nowa mechanika, reprezentowana nowym żetonem, stworzona specjalnie na potrzeby Opowieści Niesamowitych.


Nowa talia przygód!

Przygody, podobnie jak wydarzenia, będą tylko wzmacniać nastrój grozy i odnosić się do wyżej wymienionych wydarzeń. Wiele przygód będzie zależnych od tego, czy dana postać wpadła już w Paranoję, czy też jeszcze się jakoś trzyma. Postać, która zaczyna mieć omamy i paranoję wybierając się w głąb strasznej i nieprzewidywalnej dżungli może napotkać różne dziwne rzeczy. Albo co gorsze, może jej się tylko wydawać, że napotkała te dziwności, co zapewne nie będzie miało dobrego wpływu na jej stan psychiczny.


Nowi przeciwnicy!

Nie chcemy wam zdradzać za dużo… dość powiedzieć, że w Opowieściach Niesamowitych pojawia się nowy rodzaj bestii, których pokonanie będzie niekiedy wymagało użycia specjalnego oręża. Karty tych bestii mają takie same rewersy, jak dotychczasowe karty, gdyż czają się one na nas w dżungli. Niekiedy wyprawa na polowanie, w nadziei na odnalezienie zapasów jedzenia, może przybrać nieoczekiwany zwrot i stać się walką o przetrwanie!


Nowe scenariusze!

W rozszerzeniu Opowieści Niesamowite znajdują się dwa, zupełnie nowe, wyjątkowe scenariusze do gry Robinson Crusoe.

Polowanie na skazańców

Polowanie na skazańców to kolejny dowód na to, jak bardzo wspaniałych mamy fanów. Scenariusz ten został napisany przez Wojciecha Utratę i umożliwia rozgrywkę zarówno w normalnym trybie, jak w trybie horror. Polowanie na skazańców to mroczna opowieść o katastrofie statku więziennego. Załoga ląduje na bezludnej wyspie, po której rozpierzchli się uciekinierzy. Zadaniem graczy będzie odnaleźć ich i ponownie sobie podporządkować, zanim przybędzie pomoc.

W trzewikach bestii

To scenariusz, który umożliwia rozgrywkę tylko w trybie horroru, jednak wykorzystując wprowadzane przez nią mechanizmy do maksimum. Polega na walce z niebezpiecznymi czcicielami mistycznych bestii…


Zamów Opowieści Niesamowite już teraz!


Poznaj Robinsona Crusoe: Przygodę na Przeklętej Wyspie

Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie to wielka, bestsellerowa gra Portalu. Tym razem porywamy was na bezludną wyspę i rzucamy w wir niezwykłych przygód, które przytrafią się grupie rozbitków! Będziecie budować szałas, palisadę, bronie, będziecie tworzyć przedmioty, będziecie starać się robić co w waszej mocy, by przetrwać. Będziecie szukać pożywienia, walczyć z bestiami, chronić się przed złą pogodą…

Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie to wspaniała gra kooperacyjna, która ożywia młodzieńcze marzenia, rozpala wspomnienia z lektury powieści Juliusza Verne’a czy Daniela Defoe. Reguły rozgrywki wspaniale komponują się z pasjonującym tematem i porywają was ku wspaniałej przygodzie.

Daj się porwać przygodzie!